Body Peeling Masajı

Sinerji SPA Body Peeling MasajıBODY PEELING

Klasik yağlı masaj uygulaması esnasında masaj yağıyla birlikte vücut peelingi kullanılarak yapılan uygulamadır.

Cildimiz, en alttan en üst tabakaya kadar, sürekli yenilenerek çoğalan hücrelerden oluşur. Bunlar bir müddet sonra ölü hücrelere dönüşürler. Bu ölü hücreler, oksijen alımını engeller. Sürülen kremler de o engeli geçemez. Kırışıklar daha belirginleşir. Ayrıca mikropların üremesi için alan oluşur. Cilt yaşlandıkça, üst deri tabakası incelir. Buna karşılık ölü hücre tabakası kalınlaşır. Orta derideki liflerin sayısı ve işlevi azalır. Cildin rengi mat ve donuk gözükür.

Body Peeling etkisiyle, cilt yüzeyinde görülen soyulma sürdükçe, alt katmalardaki hücreler de kolajen ve elastin lifleri üretmeye zorlanır. Body Peelingin temel işleyiş mantığı, cildin üst yüzeyindeki ölü hücrelerin uzaklaştırılması ve cildin kendini yenilemek üzere hücresel düzeyde kışkırtılıyor olmasıdır. Yani Koruyucu granüller sayesinde cilde yapacağınız dairevi masajlar, cildinizi tahriş etmeden kan dolaşımını hızlandırır, ölü cilt tabakanın ciltten atılmasını sağlar, siyah noktaların gelişimini ve cildin kirlenmesine karşı korur. Body Peeling yöntemiyle yüzeydeki kırışıklıklar, cildin erken yaşlanması, kan dolaşımı bozukluğu, güneş hasarları, lekeler ve sivilce izleri üzerinde etkili olunur.

DoubleTree by HILTON Otel’de bulunan masaj salonumuzda body peeling masajı iki aşamalı olarak uygulanmaktadır. Önce Türk hamamında 30 dakika süreyle masaj yağı ile birlikte body peeling vücuda uygulanmakta, ikinci aşamada ise 15 dakika süreyle yine Türk hamamında köpükle vücut, yağ ve artıklardan temizlenmektedir. Toplam 45 dakika süren body peeling uygulamasında vücudunuz ölü hücrelerden tamamen arınıp dinç, zinde ve enerjik hale gelecektir.

Misafirimiz olmanız dileğiyle…

Call Now Button